XX sesja Rady Miejskiej w Kleczewie została otwarta przez przewodniczącą, która przywitała obecnych oraz odczytała wniosek burmistrza Mariusza Musiałowskiego o zwołanie nadzwyczajnej sesji. Wniosek dotyczył podjęcia uchwał zmieniających budżet gminy na 2025 rok oraz wieloletnią prognozę finansową na lata 2025-2031.
Przewodnicząca poprosiła radnych o naciśnięcie przycisku kworum. Po krótkiej przerwie stwierdzono obecność 12 radnych na 15, co pozwoliło na dalsze procedowanie sesji.
Rada przeszła do przyjęcia porządku obrad. Po braku uwag ze strony radnych, porządek obrad został jednogłośnie przyjęty.
Pani skarbnik Beata Kozikowska przedstawiła uzasadnienie do uchwały. Wskazała na zmiany w dochodach, w tym zwiększenie o 164 000 zł na realizację projektu 'jak nie my, to kto?', który dotyczy edukacji dzieci niepełnosprawnych. Dodatkowo, gmina otrzymała środki na edukację dzieci z Ukrainy oraz na projekt 'droga do zatrudnienia po węglu'. Wydatki budżetowe również uległy zmianie, w tym zwiększenie na zagospodarowanie przestrzeni publicznej w różnych sołectwach oraz modernizację boiska sportowego.
Po przedstawieniu zmian, radni nie zgłosili pytań. Komisja Budżetu pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały. Następnie przeszli do głosowania, które zakończyło się jednogłośnym przyjęciem uchwały.
Pani skarbnik przedstawiła również zmiany dotyczące wieloletniej prognozy finansowej. Wprowadzono nowe zadanie dotyczące odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych oraz dokonano autopoprawek związanych z błędami w wcześniejszych danych. Po krótkiej dyskusji, Komisja Budżetu również w tym przypadku pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały. Głosowanie zakończyło się jednogłośnym przyjęciem uchwały.
Po wyczerpaniu porządku obrad, przewodnicząca zamknęła XX sesję Rady Miejskiej w Kleczewie, dziękując wszystkim za przybycie i aktywność w dyskusji.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.